Fotogalerie

O Vánocích

Společně se scházíme v čase blížících se vánočních svátků. V čase, kdy si více než jindy uvědomujeme význam přátelství, lásky v rodině, vzájemné blízkosti a porozumění mezi lidmi. V čase překrásných tradic. Zastavme se, poslouchejme, zpívejme. Vždyť nejkrásnějším dárkem je, že můžeme být spolu.
Šťastné Vánoce.

 

S čerty letos nejsou žerty …

Ani letos nezklamali. Pro své spolužáky si starší žáci přichystali pekelné překvapení …

 

Výlet Modrá – Velehrad

Dne 10. října jsme jeli na Velehrad. V 8 hodin jsme odjížděli od učiliště s panem řidičem a se spolužáky z učiliště. Hodinu jsme jeli, dojeli jsme na místo, na Modrou.
První jsme šli do podvodního světa, tam jsme šli do hloubky 1,1m. Prohlíželi jsme si ryby, byli tam kapři, štiky, sumci a velká bílá ryba, která k nim připlavala z moře, když ještě bylo volno a nebylo to uzavřené. Pak jsme šli do větší hloubky, tam jsme viděli zase různé ryby a želvy – byly moc krásné. Pak jsme šli zase nahoru, poděkovali jsme paní za krásné vyprávění a vyfotili se všichni u budovy a šli jsme dál. Šli jsme do nedalekého skanzenu, tam byl pan oblečen v dobovém starodávném oblečení a vyprávěl nám o tom, jak se žilo dříve ve městě nebo vesnicí. Postupně jsme si prohlíželi domky, podle plánků jsme věděli, co jaký domeček je. Pak jsme šli k panu hrnčířovi – ten pan nám řekl, jak musí vypadat správná hlína a kde se těží, a jak se těží, potom nám ukázal, jak se dělá z hlíny nádobí, vykouzlil nám hrnek. Viděli jsme, jak tam dělá čárky a různé ornamenty, poté jsme mu poděkovali a šli se dál podívat na další domky, třeba do školy nebo do hospody atd.
Vyšli jsme také na věž – ten, kdo se nebál a ten, kdo chtěl. Potom jsme se rozloučili a šli do autobusu, autobusem jsme popojeli na Velehrad. Tam jsme navštívili baziliku, šli jsme se podívat a někteří z nás pomodlit, a pak jsme si mohli nakoupit různé věci. A nakonec jsme jeli domů. Přijeli jsme do Holešova, poděkovali jsme panu řidiči a zatleskali mu a rozešli jsme domů.
… na další výlety se těší Katka, spisovatelka

 

PROJEKT 72 HODIN – tři dny dobrovolnických akcí a aktivit po celé České republice

Akce trvala od 10. do 13. 10. Naše škola se zúčastnila v pátek dopoledne a pustila se do úklidu našeho okolí. Jak se žákům práce dařila, a jaký to mělo smysl, se dozvíte z reportáže, kterou vytvořili žáci 8. a 9. ročníku mezi svými učiteli a spolužáky.

1. Co je projekt 72 hodin?
Paní uč.: „Pomáhá se dobrovolně přírodě nebo lidem.“.
V: „Uklízení města.“
K: „ Dobrovolně uklízíme naše okolí, pozemek, kolem školy, město. Kdekoliv.“
O: „ Aby to tady bylo hezký.“
D: „Aby byla čistá příroda.“

2. Jak jsme pomáhali?
O: „Zametali jsme, hrabali jsme listí.“
V: „Postarali jsme se o bylinkovou zahrádku.“¨
K: „U školy jsme vytrhali plevel, mech. Jezdili jsme s kolečkem a plevel vyhodili do BIO odpadu.“
R: „ Uklízeli jsme, hrabali jsme před školou.“
P: „Makali jsme kolem školy, zametali chodníky a vytrhávali plevel.“

3. Jaký máme z akce pocit?
O: „Mám z toho dobrý pocit, makal jsem.“
V: „Líbilo se mi to, mám dobrý pocit, že jsme uklízeli.“
K: „Nejdřív se mi nechtělo, ale nakonec dobrý. Chodník vypadá moc pěkně.“
K: „Za odměnu jsme dostali náramek a odznáček. A taky jsme si opekli špekáček, mňam.“

 

Bystřické Dřevosochání

Vybrat si správné povolání patří mezi nejdůležitější rozhodnutí každého z nás. V pátek 20. září jsme se vypravili do Bystřice pod Hostýnem, abychom se seznámili s prací uměleckých řezbářů a truhlářů na 7. ročníku bystřického Dřevosochání. S mapou města v ruce jsme pak pátrali po krásných dřevěných sochách z minulých ročníků, které zdobí město. Příště si půjdeme vyzkoušet, jak pracují ……. zahradníci.

 

Jak jsme jeli do Prahy

Konečně jsme se dočkali! Je tu ráno 16. května a stojíme v Holešově před školou a čekáme na autobus. Sice je zamračená obloha, ale nám to nevadí. Už sedíme na svých místech, probíhá kontrola, zda nikdo nezaspal a můžeme jet. Cestou se dozvídáme zajímavosti z historie míst a měst, kolem kterých projíždíme. Pan průvodce má vše v malíčku, spíš v hlavě. Když se blížíme k Praze, přestává pršet. Vystupujeme u autobusového nádraží Florenc. Naše cesta je poznávací. Jdeme kolem Masarykova nádraží, Vodičkovou, Hybernskou k Prašné bráně, dále Celetnou na Staroměstské náměstí, na Malé náměstí, kolem Klementina Karlovou ulicí až na Křižovnické náměstí, kde byla povinná hygienická přestávka. Vltavu jsme přešli suchou nohou po Karlově mostě. Čertovka nám připomněla seriál o chobotničkách. Sešli jsme na Kampu, kde jsme se zastavili o domu, kde bydlel Jan Werich. Procházeli jsme různé ulice a Újezdem jsme došli k lanovce na Petřín. Museli jsme si vystát frontu, ale za ten zážitek to stálo. Měli jsme Prahu jako na dlani. Nádhera! Kolem Petřínské rozhledny k Strahovskému klášteru, dále k Loretě, k Pražskému hradu. Byli jsme rádi, že tam nejdeme, protože ta příšerná fronta…….. Po starých zámeckých schodech k Vltavě a přes Mánesův most na druhou stranu, abychom se dostali k Židovskému hřbitovu a Staronové synagoze. Odtud na Dvořákovo nábřeží k přístavu. Cesta výletní lodí nás zachránila, protože už nás dost bolely nohy. Historické centrum jsme si mohli prohlédnout z jiného úhlu. Plavba trvala hodinu, tak jsme se stihli i občerstvit. Ulicí Dušní jsme se opět dostali na Staroměstské náměstí, kde se někteří zvěčnili s obrovskými figurínami medvědů, jiní si koupili zmrzlinu a jiní nic. Líbili se nám historické kočáry s koňmi. Melantrichovou ulicí jsme došli k téměř nejstaršímu tržišti, které bylo založeno v r.1232 tzv. Havelské. Na můstku opět povinná hygienická přestávka, protože před námi Václavské náměstí až k Národnímu muzeu a odtud Wilsonovou ulicí k Hlavnímu nádraží a domů. Na parkoviště přijel náš autobus a všichni byli rádi, že už sedí. Spočítali jsme se, nechyběl nikdo, tak se může vyjet. Ani cestou zpět se nestala žádná bouračka. Do Holešova jsme přijeli v pořádku a včas. Celkem jsme ušli 16 km, což je výkon! Musím říct, že jsme chodili, ale i pozorně poslouchali pana průvodce, který nás seznamoval s historií důležitých budov a míst, kolem kterých a kterými jsme procházeli. Všechno si zapamatovat se nám sice nepodařilo, ale s mapou už pracovat umíme a využijeme knih a internetu.

Díky všem, kteří nám umožnili se podívat do Prahy, protože někteří z nás tam ještě nebyli. Zase někdy na shledanou na výletě do Prahy se těší žáci druhého stupně základní školy.

 

Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se pravidelně účastní projektu Sněhuláci pro Afriku. V tomto školním roce byli žáci šestého a sedmého ročníku základní školy pod vedením paní učitelky Mgr. Lenky Pánikové ve slosovací soutěži, která se uskutečnila při příležitosti benefiční aktivity projektu, se svým příspěvkem vyhodnoceni jako nejlepší. A tak, kromě radosti z dobře vykonané práce a pomoci pro druhé, obdržela naše škola od obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku i finanční dar určený pro rozvoj vzdělávání. Děkujeme vítězům i všem, kteří se snažili. Všichni dobře víme, že pomáhat jiným přináší radost a má smysl. Jak na to se s námi podívejte zde.

 

Společně zpíváme rádi

Společné zpívání se stalo krásnou tradicí a patří už neodmyslitelně k životu školy. V průběhu školního roku se scházejí žáci pod vedením paní učitelky Jany Ledinové, Evy Říhové a Lenky Chudárkové. Nejdříve, aby nacvičili pásmo podzimních lidových písniček. První vystoupení se váže k významnému výročí vzniku samostatného státu. Jaké by bylo těšení na Vánoce bez vánočních písní a koled? Proto se v adventním čase scházíme ke společnému zpívání nejraději. Vánoční náladu přinášejí každoročně naši žáci se svým vystoupením i zaměstnancům Městského úřadu Holešov a Městské knihovny Holešov. Za tato vystoupení byl Školní sbor oceněn článkem v Kroměřížském deníku. V období Velikonoc nás nejvíce zajímají písničky blížícího se jara a velikonoční tradice nejen u nás, ale i v dalších zemích Evropy. V rámci projektového dne Velikonoční zastavení zpíváme tak každý rok lidové písničky také jednoho ze sousedních států – Slovenska, Polska, Německa. Letos nás čeká Velikonoční zastavení u našich sousedů v Rakousku.
Naše poděkování patří paní učitelce Mgr. Janě Ledinové, která Školní sbor vede a doprovází na klávesy.
Zpíváme rádi. Zpívejte s námi!

 

Vánoce u nás

Tolik krásných vánočních zvyků a tradic se váže k období adventu a Vánoc. Pod vánočním stromečkem jsme se sešli i letos, abychom ty nejkrásnější tradice poznali, představili je svým spolužákům a společně vyzkoušeli, zazpívali si, popřáli všem spokojené Vánoce a v novém roce 2019 jen to dobré.

 

Vánoční dílny

Nahlédněte spolu s námi do malé vánoční dílny v 6. a 7. třídě základní školy. Pod zkušeným vedením paní učitelky Mgr. Lenky Pánikové se nám práce daří, zvládáme i výrobu ručně odlévaných svíček a novoročních přání. Za možnost pracovat i v keramické dílně děkujeme Středisku volného času TYMY Holešov.
Vyrábíme malé věci s velkou láskou pro radost nás všech.

 

Spolužáci spolužákům …….. a zase ta Čertiska

Ničeho se nebojte a podívejte se s námi zde.

 

Učení trochu jinak aneb Týden Země

Letos jsme poprvé místo Dne Země měli celý Týden Země. A jak to vypadalo? Podívejte se: úvod, plasty, les, uhlí, ropa.

 

Soutěžíme

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 jsme se zúčastnili Soutěže zručnosti a dovednosti. Soutěž se vždy koná v Základní škole Zlín, Mostní. Vítězové školního kola změří své síly s kamarády z jiných škol regionu. V tomto roce jsme se zapojili do kategorií Zlatá vařečka a Zlatá jehla. Náš recept vzbudil velký zájem – dokonce u zlínské paní radní. Přesto jsme v šití byli letos lepší, a odvezli si krásné třetí místo. Děkujeme pořadatelům a těšíme se zase za rok.

 

Velikonoční zastavení – tentokrát u našich sousedů v Německu

Jaká je Německo země? Jakou mají řeč, vlajku? Které jídlo mají nejraději? A jak slaví Velikonoce? To všechno a dalších plno zajímavostí jsme se dověděli při práci v prvních dvou hodinách našeho projektového dne. Další část probíhala v tělocvičně. Zpívali jsme písničky, které nemají do Německa daleko a také jednu jejich. Následovala ochutnávka německého jídla s názvem Wiesaintopf. Pak to nejlepší: hledání sladké odměny na školní zahradě.

 

Čertoviny

Čertoviny spolužákům pro radost se letos opravdu čertovsky vydařily.  Děkujeme.

 

Tvořivé podzimní dílny – Dýňobraní

Jaké jsou tradiční i netradiční techniky zpracování plodů podzimu? Tentokrát jsme si vyzkoušeli, co z darů naší země se dá dobře zužitkovat a jakým způsobem.

 

Do Městského divadla Zlín aneb do divadla zadními vrátky

Mít takové štěstí a vejít do divadla zadními vrátky, se jen tek někomu nepodaří… Ale my jsme to štěstí měli. Vešli jsme vchodem, kudy přicházejí herci. Pak naše cesta vedla do prostoru pod jeviště a nakonec na výsadní prostor pánů herců – na jeviště. Měli jsme možnost vidět také maskérnu a sklad divadelních kostýmů. Ve foae jsme se dověděli zajímavosti z minulosti divadla. Paní průvodkyně Marcela Pospíšilová moc pěkně povídala. Děkujeme! A jak bychom jako herci uspěli my? Podívejte se zde. Příspěvek pro vás v kroužku práce s digitální fotografií připravily Jaruška a Kateřina.

 

Soutěž v přípravě chuťovek

Zdravému, chutnému a na pohled lákavému občerstvení málokdo odolá. Navíc mezi námi rostou budoucí kuchaři a kuchařky. Proto jsme změřili své síly, dovednosti a talent při přípravě studené kuchyně. Přísná porota byla spokojena, soutěžící velmi dobře připraveni a pochutnali jsme si nakonec všichni. Hodně zdaru a nápadů do dalšího vaření! Příspěvek pro vás v kroužku práce s digitální fotografií připravily Jaruška a Kateřina. Podívejte se zde.

 

DEN S HANDICAPEM – den plný radosti a hraní

 Poslední školní týden jsme mohli zažít a vyzkoušet něco nového, jak by to bylo, kdyby…
…jsme špatně nebo nic neviděli…
…pořád jen seděli na vozíčku…
…jsme byli odkázáni na pomoc druhých…
Některé věci v životě nejsou jen radostné, ale naše první obavy byly ty tam, když mezi nás přišli čtyřnozí chlupatí kamarádi a předvedli nám, co se rozumí pod pojmem canisterapeutický pes. My už dobře víme, že je to vycvičený a milý pes, co umí poslouchat a který svou přítomností vyvolává velkou radost, dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A hlavně je to velký mazlík…
S bílou hůlkou, páskou přes oči nebo se simulačními brýlemi jsme zkoušeli projít krátkou trať, byla to skoro stezka odvahy. Kromě rehabilitačních a kompenzačních pomůcek pro různě znevýhodněné kamarády jsme si vyzkoušeli i to, jaké hry vyplňují jejich volný čas – zdravý soutěživý duch vládl u stolního fotbálku a hokeje, velký úspěch sklidil šprtec, venku jsme si zahráli catch ball a až magicky přitažlivá byla velká stolní podsvícená pískovnička, na které jsme malovali do písku obrázky.
Tento prožitý den nám odpověděl na mnoho otázek, přinesl hodně nových poznatků, ale hlavně víme, že také lidé “znevýhodnění“ si mohou hrát a radovat se…
Mgr. Lenka Chudárková

 

 

… zůstaň s námi po škole …

Celý rok jsme pilně pracovali, učili se, tvořili, sportovali, soutěžili, navzájem si pomáhali a měli jsme se hezky. Školní rok končí, prázdniny jsou za dveřmi, a tak jsme pozvali naše rodiče, sourozence a přátele, aby si s námi užili jeden společný školní den. V programu jsme nabídli krátké ukázky z činnosti školních kroužků, vyhodnotili jsme soutěž ve sběru papíru, pozvali naše milé hosty do svých tříd, na ochutnávku dobrot z vlastní kuchyně a na závěr ke společnému opékání špekáčků a hrám na školní zahradě. Někdy je hezké zůstat po škole … Ahoj příště v Základní škole Holešov.

 

Bezpečně na kole

Dne 2. června 2017 proběhl na naší škole projektový den „Bezpečně v silničním provozu“. První část tvořilo poutavé povídání koordinátora BESIPU Zlínského kraje pana Patíka, který vedl zajímavou formou besedu o pravidlech silničního provozu. Druhá část projektového dne byla ve znamení jízdy zručnosti. Závěr patřil vyhodnocení v podobě drobných cen pro nejšikovnější účastníky projektového dne. Podívejte se, jak nám to jezdilo …

 

Školní výlet do Moravského krasu

Za poznáváním naší krásné země a po stopách starých pověstí jsme se letos vypravili k propasti Macocha a do Punkevních jeskyní Moravského krasu. Jak se výlet vydařil, se s námi podívejte zde.

 

Den Země

Naše krásná planeta Země má svátek. Je to jediná planeta ve sluneční soustavě, která umožňuje existenci života lidí, živočichů a rostlin. Dává nám vzduch, který dýcháme, vodu, kterou pijeme, potravu, bez které se neobejdeme a nádherný prostor k životu. Nejen v tento den bychom se měli zamyslit, co můžeme udělat pro životní prostředí Země, aby se nám na ní dobře žilo. Den Země jsme u nás ve škole měli sváteční, pracovní, tvořivý ….. a slunečný.

 

Velikonoční zastavení 2017

Inspirované letos Polskem. Zatančili jsme si polský tanec mazurka. Viděli jsme animovaný film Bolek a Lolek. Ochutnali polské národní jídlo pierogy a na závěr jsme si našli velikonoční vajíčka za zahradě. Byly to moc pěkné školní Velikonoce!

 

Spolužáci spolužákům

Ještě než se udělá venku skutečný máj, využili jsme deštivý den pro radost. První a třetí třída společně vytvořili šicí dílničku. Velcí pomáhali menším spolužákům. Vznikla pěkná vyšívaná srdíčka. Určitě potěší maminky k blížícímu se svátku.

 

V čem jsme u nás ve škole dobří

  • Sbíráme starý papír a třídíme odpad, abychom pomohli naší krásné Zemi. Jde nám to dobře, soutěžíme a máme radost!
  • Zpíváme si, tancujeme a moc nás to baví!
  • Do světa na zkušenou posíláme naše mladší reprezentanty do soutěží zručnosti a bodujeme!
  • Troufáme si změřit své síly s ostatními školami v regionu v matematické olympiádě a vítězíme!

Proto jsme si dnes užili společné odměňování. Nejlepší je kamarádi, že jsme spolu rádi.

 

Do divadla za Zlatovláskou

Do Městského divadla ve Zlíně jsme se vypravili nastrojení a svátečně naladění. Společně s dalšími diváky v hledišti jsme pozorně sledovali děj klasické pohádky Zlatovláska. Klidně se nás můžete zeptat, protože dobře známe odpovědi na otázky: Jak se odplácí dobré skutky? Dobrému dobré! Jiřík pomohl krkavcům, mravencům a rybce, za to pak rybka, mravenci a krkavci pomohli Jiříkovi. Musí král dodržet slovo? Každý má dodržet své slovo, a nemusí být králem. Je princezna pyšná? Zlatovláska není pyšná, je moudrá a krásná. A kdo Jirkovi pomohl vybrat mezi princeznami Zlatovlásku? My všichni, protože si pomáháme. Co nám radí moudrý král? Dobré skutky jsou vždy k mání, jednej tak, abys měl klidné spaní.
Přečtěte si, co napsali o Zlatovlásce naši mladí redaktoři školního časopisu Kačka, JardaAngelikaJaruška ze šesté a sedmé třídy.
Na shledanou v divadle. A nezapomeňte: „Chování je zrcadlo, v němž každý ukazuje svůj obraz“.

 

Matematická olympiáda

Jako každý rok i letos se naši žáci, vítězové školního kola, zúčastnili krajského kola Matematické olympiády pořádané Základní školou Otrokovice, Komenského. Pořadatelům děkujeme za příjemnou atmosféru již 15 ročníku soutěže. Naše favoritka, Marie Nejezchlebová z devátého ročníku, se stala s počtem 37 bodů absolutní vítězkou. Blahopřejeme. Maruška to má dobře spočítané.

 

Soutěž zručnosti a dovednosti ve Zlíně

I letos jsme se zúčastnili Soutěže zručnosti a dovednosti pořádané Základní školou Zlín, Mostní. Napětí i obavy se rychle rozplynuly. Co jsme získali? Třetí místo v oblasti Zlatá jehla, nové kamarády a spoustu zážitků. Všem bychom to přáli!

 

8. březen – Den učitelů

Buď příjemný a milý ve tváři, vlídný a zdvořilý ve způsobech, přívětivý a pravdomluvný ústy, vroucí a upřímný srdcem. Miluj a tak milován budeš.
Jan Amos Komenský

 

Barevný týden aneb těšíme se na jaro

Jeden celý předjarní týden jsme chodili do školy oblečení každý den v jiné barvě, bylo to zábavné – v pondělí červená, v úterý zelená, ve středu to byla černobílá, ve čtvrtek modrá a v pátek žlutá. Do tříd chodila „inspekce“, která nám počítala, kolik máme té dané barvy věcí. Potom body sečetli a dali do takových domečků na chodbě na nástěnce, aby všichni měli přehled. Pro každý den jsme měli úkol, jeden živel nebo ekosystém, ohrožený druh na planetě Zemi a motto. Hodnotili jsme se navzájem a na závěr všichni dohromady. Taky jsme se vyfotili. Nejlepší bylo, že jsme v té barvě vždycky jedli něco dobrého. Naše třída měla na konci týdne největší počet bodů v modrém dni, a to je taky naše nejoblíbenější barva. A kdo nakonec zvítězil? Přece každý, kdo si Barevný týden s námi pořádně užil.  Podívejte se zde.
Marie Nejezchlebová, 9. třída

 

Keramická dílna u nás ve škole

S blížícím se svátkem maminek jsme se pustili do práce, protože dárek vyrobený vlastníma rukama nejvíce potěší. Na dílnu jsme se těšili. I když někteří z nás pracovali s keramickou hlínou poprvé, pod vedením keramičky paní Mileny Hošťálkové se nám dílo dařilo. Máme totiž šikovné ruce a práce se nebojíme. Paní Hošťálkové mnohokrát děkujeme za odborné vedení dílny a těšíme se, až naše výrobky vykouzlí úsměv na tvářích maminek. Na shledanou příště.

 

Sněhuláci pro Afriku

je celorepublikový projekt, kterého se letos účastníme a to již potřetí za sebou. Akce je jednorázová, děti staví sněhuláky a pomáhají dětem v Africe – vybírá se startovné 50 ,- Kč za jednoho sněhuláka. Počasí nám letos přálo, sněhu napadla hromada, a proto jsme ve středu 2. února mohli na školním dvoře postavit dva sněhuláky, vyfotit se s nimi a fotky pošleme do soutěže.
Zpracovala: Mgr. Petra Šínová

 

Zájmové kroužky

Ve školním roce 2016/2017 nabídla naše škola žákům možnost pracovat v zájmových kroužcích.
Nabídka a náplň kroužků byla vyučujícími pečlivě zvažována – záměrem bylo nabídnout dětem kroužky s takovým zaměřením, které by jim byly přínosem po stránce rozvoje vědomostí, osvojovaných zábavnou a netradiční formou.
Ze zkušeností vyučujících vycházejících ze slovní zásoby dětí, snahou popisovat osobní prožitky se spoustou otázek, radosti s poslechu a dramatizace pohádkových příběhu jsme se rozhodli v první třídě pro kroužek s výstižným názvem – POVÍDÁLEK.
Již při prvním setkání dětí v kroužku jsme si ověřili, že volba byla správná. Děti povídaly, kladly všetečné otázky a s napětím sledovaly pohádkový příběh O ČERVENÉ KARKULCE. Nebývalý úspěch ovšem zaznamenala dramatizace pohádky.
V následujícím čase vyměřeném činnosti kroužku jsme ještě vzpomínali na Vánoce a perníčky – a tak přišla na řadu pohádka O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE. A s ní malování perníčků, upozornění na nebezpečí v lese, pokud se zde děti pohybují bez doprovodu rodičů, obezřetnost při setkání s neznámými lidmi.
V závěru bychom chtěli poděkovat starším žákům pracujícím v kroužku – PRÁCE S DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIÍ –  pod vedením paní Mgr. Petry Šínové, kteří naši činnost zdokumentovali.
Mgr. Jarmila Kopřivová, Mgr. Petra Šínová

 

Vánoce už jsou za námi

Zazpívali jsme si koledy, prskavky též přestaly rozsvěcovat ohníčky v očích dětí i dospělých, vládcové z říše pohádek rovněž udělali ve svých zemích pořádek. Kapříci nám udělali radost tím, že jsme si s nimi pohráli a jejich vůně ještě nyní dráždí naše chuťové buňky. Aby nám tak moc nechyběli, vyrobili jsme si veselé kapříky do třídy, se kterými si můžeme pohrát, pokud nám bude po Vánocích smutno. S příchodem nového roku ovšem vzpomínky na vánoční svátky blednou – vládne měsíc leden, který přináší opravdu zimní počasí – ale my se zimy nebojíme. Láká nás sníh a tak stavíme sněhuláky, vyrábíme vločky lehké jako peříčko, pozorujeme, jak padají jedna za druhou. Sáňkujeme, kloužeme se, povídáme si o zimě. Jelikož zimní období přináší spoustu možností k zábavě, změn v přírodě a zimních radovánek, dohlíží na nás ve třídě moudré sovy, abychom to všechno nepopletli. Pokud už budeme hodně vymrzlí a začne se rychle stmívat, pospícháme do našich domečků, které nás vítají zasněženou bílou čepicí a rozsvícenými okny, za kterými nás čeká maminka.
Zima je prostě prima.
Mgr. Jarmila Kopřivová, Mgr. Petra Šínová

 

Spokojené Vánoce a mnoho štěstí v novém roce 2017

 

Žerty s čerty

Kde se vzali, tu se vzali, pochválili, pohrozili…a kdo byl celý rok hodný? To se snadno pozná.

 

Program Hasík

Jak se zachovat v situacích ohrožení života a při mimořádných událostech? To by měl vědět každý z nás. Za pomoci hasičů HZS Zlínského kraje se u nás ve škole připravujeme každý rok. Letos nás kamarádi hasiči za naše znalosti pochválili a pozvali nás za odměnu na prohlídku k nim na stanici do Kroměříže. To se teda moc těšíme!

 

Zdraví a sport ruku v ruce

Cvičíme a sportujeme, pohybu se nebojíme,
chráníme tak svoje zdraví, hrajem fér a vítězíme.
A když hrozí nebezpečí, ani to nás nerozbrečí,
učíme se co a jak, když je třeba pomáhat.
Sportu zdar!

 

Drakiáda – Jak jsme šli pouštět draka

Podzim je časem pouštění draků. Každá třída jsi vyrobila a vyzdobila vlastního draka. Ráno jsme šli kolem Rusavy přes most rovně k poli, ale tam to nebylo vhodné. Tak jsme zamířili až za ulici Bořenovskou. Za chvíli jsme došli k velkému poli, kde to bylo nejlepší. Vítr foukal, ale málo, takže jsme museli s draky běhat. Stejně nám moc nelítali, ale nevzdali jsme to a naší třídě lítal asi nejlíp. Občas se ocas draka zamotal s vodícím provazem, tak jsme to museli rozmotávat. Pouštět draka není jen tak tak! Všichni si to užili.
Marie Nejezchlebová a všichni lovci draků

 

Pomáhám, protože chci – Projekt 72 hodin

Ráno jsem přišla do školy a o půl deváté jsme se s naší třídou vydali do Amerického parku. Ostatní šli pracovat k řece Rusavě. Šli jsme cyklostezkou a s sebou jsme si vzali košťata a hrábě, abychom mohli uklízet. Když jsme tam došli, tak jsme si odložili věci a mohli začít s prací. Hrabali jsme listí na dopravním hřišti. Docela mě to bavilo. Dělali jsme si přestávku na svačinu a pak jsme se dali zase do práce. Udělali jsme kus práce a bylo nás pět. Pak přišla paní, která to tam má na starosti a dala nám odměnu za dobrou práci. Do školy jsme se vrátili zase stejnou cestou po cyklostezce, potom jsme šli všichni domů. Udělali jsme kus velké práce. Bylo to fajn, příště zase.
Marie Nejezchlebová z 9. ročníku

 

Kudy kam putujeme naším krajem?

Na výlet do historie našeho kraje se dá dojít i pěšky. Tak jsme šli. Stačí mít na nohou pevné boty, spolehlivou mapu, pořádnou svačinu a odhodlání s dobrou náladou v batůžku s sebou. A kam jsme došli? Kdo z vás pozná místa na fotografiích, může se k nám příště přidat.
Ahoj všem cestovatelům!

 

Když si měsíc září podává ruce s měsícem říjnem

V měsíci září jsme s velkým nadšením rozbalili barvičky, štětce, pastelky, nůžky a lepidla a začali tvořit. Z otisků jablíček vznikaly výtvarné práce, chodbu rozzářily veselé slunečnice, které na nás zamrkaly při každém příchodu do školy. Jablíčka a hrušky vytvořené formou papírové koláže byly přímo k nakousnutí.
Nezapomněli jsme ani na zvířátka. K prvním dvěma podzimním měsícům patří neodmyslitelně ježčí rodinka, které zlaté a hnědožluté listy vytváří kabát na zimu.
A protože jsme si přáli, aby všem zvířátkům bylo v zimě příjemně a hezky, rozzářily bílou čtvrtku papíru krásně vybarvené listy.
Přestože barvičky už nevoní novotou a lepidla nestačí, tvoření nás moc baví a děti se vždy těší na hodiny pracovních činností a výtvarné výchovy.
Jsme moc rády, že jejich nadšení a chuti do práce neubývá.
Mgr. Jarmila Kopřivová, Mgr. Petra  Šínová

 

První školní den

Září chodí po prázdninách,
v září zrají jablíčka.
V září slunce stále hřeje
a vítá nás školička.

Ráno 1. září se před naší školou začaly shromažďovat děti, které přestože byly ještě tak trochu rozespalé, měly ve tváři nedočkavý a zvídavý výraz, za kterým se skrývala spousta otázek. Jaký bude nový školní rok? Která paní učitelka bude naší třídní? Změnili se nějak spolužáci a spolužačky? Ranní rozjímání přerušilo cinkání klíčů pana školníka a škola nás přivítala – nablýskaná, vyzdobená, s drobnými změnami a úpravami – byla tu zase pro nás – naše školička. V jednotlivých třídách už nás vyhlížely paní učitelky a s prvním zvoněním nás s radostí přivítaly – obzvláště nové žákyně. Velmi milé bylo uvítání žákyně do 1. třídy, kterou přišli podpořit i představitelé města Holešova. Svým dětem přišli dodávat odvahu i rodiče. Všem moc děkujeme. Sluníčko doplňovalo slavnostní atmosféru a my všichni doufáme, že tak jako první den budou prosluněny i následující dny školního roku 2016/2017.
Mgr. J. Kopřivová, Mgr. P. Šínová

 

ŠIPKOVANÁ aneb ať se neztratíme

Tak jsme vyrazili do Dobrotic schovat poklad pro ostatní. Hned od brány jsme dělali šipky na chodník. Aby to nebyla nuda, různě jsme ostatním schovávali úkoly, které museli plnit. To kontrolovaly a zapisovaly paní učitelky.  Dalo jim to zabrat, některé ani nenašli. A  to měli napsané, kolik kroků  musí udělat! No neva, tentokrát aspoň nikdo nezabloudil a všichni došli až ke smutné víle. Každá třída ji musela rozesmát. Děcka  zpívaly písničku, p.učitelka tancovala  a to už fakt víla nevydržela a vyprskla. Její  bodygárdi navigovali, takže poklad postupně našli všeci. My jsme cestou zpátky posbírali nenajíté obálky a malé děcka se vrátily autobusem. Zas bude na co vzpomínat. Tož tak!!
Žáci 8.+9.r.

Spolužáci spolužákům. Děkujeme za krásný den. Nakoukněte zde.

 

ŠKOLNÍ VÝLET

Celý školní rok jsme se pilně učili, pracovali, sportovali. Za odměnu si všichni zasloužíme výlet.  A tak už nás vláček veze k horám, sluníčko svítí a my se těšíme do Rožnova pod Radhoštěm. Cílem naší cesty je Valašské muzeum v přírodě. V Mlýnské dolině uvidíme dodnes funkční technické stavby převážně na vodní pohon. A jsme tu. Všechno jsme si pořádně prohlédli, a nebáli se ani vodníka ve mlýně, ani čertů v kovárně. Valašská dědina ukazuje hospodářské usedlosti a salašnické stavby, které jsou umístěny v krajině Beskyd. Kolem nás je plno domácích zvířat a jejich mláďat. My si vyšlápneme až na nejvyšší bod k větrnému mlýnu. Jsme totiž zdatní turisté. Na památku si vezeme domů vrbové píšťalky a plno zážitků. Ve vlaku dojídáme poslední drobky dobrých svačinek od našich maminek. Hodně jsme zažili a viděli. Jsme pyšní na to, jak je v naší rodné zemi krásně. Podívejte se s námi zde.
Ahoj příště!

 

PROJEKTOVÝ DEN – BEZPEČNĚ V SILNIČNÍM PROVOZU

Dne 17. 6. 2016 proběhl na naší škole již tradiční projektový den Bezpečně v silničním provozu. Letošní novinkou byla účast krajského koordinátora BESIPU pro Zlínský kraj. Projektový den byl zahájen v klubovně odborného učiliště, kde následoval poučný a zajímavě pojatý výklad pravidel bezpečnosti silničního provozu, obohacený o možnost vyzkoušet si modelové situace z oblasti BESIPU. Druhá část projektového dne probíhala na cyklostezce za řekou Rusavou, kde byla pro žáky připravena jízda zručnosti. Záleželo na žácích, zda tuto jízdu absolvují na kole či na koloběžce. I když počasí trochu nahánělo hrůzu, všichni účastníci zdárně dojeli do cíle. Na ty nejlepší a nejpečlivější závodníky čekala při závěrečném vyhodnocení odměna. Poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli.
Mgr. Eva Říhová

 

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Školní rok končí, učebnice jsou opět o něco více opotřebované, v sešitech zbývají poslední listy a nástěnky ve třídách malinko posmutněly, jelikož si uvědomují, že už je budou jenom krátce zdobit výkresy a výrobky dětí.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří nám pomáhali a motivovali nás v průběhu celého školního roku – vedení školy, všem nepedagogickým pracovníkům, rodičům, kolegům a kolegyním. Přejeme vám všem krásné letní, prázdninové dny, lehounké a pestré jako motýlí křídla. Včelky ať vám broukají veselou letní písničku, příjemné žabí kuňkání, při posezení u rybníčků a ohýnků. Hodně sluníčka při koupání a opalování  – a pozor – ať vás hastrmánek nezatahá za copánek.
1.stupeň ZŠP Holešov

 

AHOJ KAMARÁDI

Těšíme se na léto a po prázdninách na nové spolužáky a spolužačky. Zdravíme Kateřinu a Moniku. Ahoj a hezké prázdniny.